Začněte rybařit s našimi výrobky!

AKTUALITY A NOVINKY

Spuštění e-shopu www.chcirybarit.cz

21.10.2014

Spustili jsme e-shop www.chcirybarit.cz pro pohodlný nákup rybářských potřeb přes internet.

detail

Nabíuím tyto stránky k prodeji.

06.03.2017

Nabízím tyto webové stránky k prodeji i s doménou. Nedostatek času k jejich provozu. Cena dohodou.

detail

[Přeskočit navigaci]

Zní to velice jednoduše. Koupím si prut a naviják, vlasec a pár háčků a vyrazím na ryby.

No a jsme u toho

Kam na ty ryby budu chodit? Kde budu chytat? Můžu si jen tak zajít na ryby? Jaké ryby vlastně chci chytat? Jakou technikou budu chytat? Na jakou návnadu nebo nástrahu budu chytat?

Na všechny tyto otázky by jsme si měli umět odpovědět a nebo by jsme se měli s někým zkušeným poradit. Také se nepouštějte do pořizování vybavení bez důkladného zvážení, co si od rybaření slibujete. Chcete u rybaření odpočívat nebo relaxovat? Máte trpělivost si počkat na pořádný úlovek nebo raději přijdete k vodě a chcete mít velké množství záběrů a chytat všechno co ve vodě plave. Nebo chcete spojit rybaření s aktivním pohybem? Chcete chytat ryby ze břehu nebo z vody, nebo se u toho chcete brodit vodou? Budete spíše chytat u rybníka, jezera, na řece nebo to bude rybolov na moři?

Jedno mohu poradit zcela určitě a široká rybářská veřejnost mi dá určitě za pravdu – všemu najednou se věnovat nejde, ale chce si to aspoň vyzkoušet, než se rozhodnete pro nějakou specializaci. Rádi vám na stránkách www.chcirybarit.cz poradíme a podělíme se s vlastními zkušenostmi.

Věřte či nevěřte, ale za rybářské vybavení nemusí stát desetitisíce. Zábavu a vzrušení můžete ze zdolávání svého úlovku prožít kousek za svým bydlištěm a s docela levným vybavením.  Nakup na www.chcirybarit.cz

Doporučuji si vyzkoušet všechny rybolovné techniky. Jako dítě obvykle začínáme s rybařením na plavanou, plavačku. Kde je možné ulovit jakoukoliv bílou rybu (plotice, kapr, cejn, lín, amur, perlín), ale i dravou rybu jako je okoun, candát, sumec nebo štika. Zde se používá universální prut a k němu přiměřeně veliký naviják. Nenahazuje se většinou na velké vzdálenosti a jako indikátoru záběru se používá splávek. Splávkem se také reguluje v jaké hloubce bude umístěna nástraha.  Splávků je celá škála různých velikostí i tvarů.

Další nejrozšířenější metodou je styl na položenou nebo také na těžko. Prut leží na břehu většinou položen ve vidličkách nebo ve stojanu. Nástraha s háčkem leží na dně. Pomocí různě velké zátěže a různé tvrdosti prutu lze dosáhnou i dalekých náhozů. Indikátorem záběru je buď mechanické číhátko umístěné mezi očky prutu nebo za koncem špičky prutu. Finančně náročnější jsou elektronické hlásiče záběru, kdy váš zrak nemusí neustále spočívat na číhátku a na záběr vás upozorní zvukový signál na z hlásiče nebo příposlechu. Poslední dobou se při technice na položenou s velkou oblibou používá feedrových prutů, které mají velice citlivý poslední díl , kterých je většinou několik a záběr se pozná ohnutím tohoto velice pružného a citlivého zakončení prutu. Pro svou citlivost signalizace záběrů bývá velké množství záseků velice úspěšných. Nechá se zde prožít i spoustu adrenalinových okamžiků při zdolávání větších a těžších ryb. Položení prutu do stojanu nebo vidliček se používá i při lovu dravců a to i těch největších, kdy se jako nástraha na háček používá živé či mrtvé rybičky.  Dá se říct, že při lovu na položenou můžeme použít většinou jakýkoliv druh prutu.

Při lovu, kdy očekáváme větší úlovky je přece jenom vhodnější se vybavit kvalitnějším vybavením. Dvou nebo třídílnými pruty osazenými kvalitními navijáky.

Když si rybář vyřeší čemu se chce věnovat, tak je dalším minimálním a většinou povinným vybavením podběrák a pokud si chce občas nějakou rybu od vody odnést, tak ještě vezírek na uchování ryby do konce lovu živé.

Dalším velkým rébusem je co dáme na háček nebo pod háček a čím ryby k našemu lovnému místu přilákáme. Těch možností je obrovské množství. S návnadami a nástrahami se poslední dobou roztrhl doslova pytel. Tímto obchodem se zabývá opravdu velké množství firem a i zkušenému rybáři dělá někdy problém si něco vybrat. Také to stojí někdy nemalé prostředky, ale nemusí to být vždy pravda. Nechá se stále jako dřív chytat na bramboru, kolínka, housku nebo žížalu a nakrmit se nechá i kukuřicí nebo šrotem.

Na druhou stranu vyzkoušet boilie nebo pelety různých chutí a velikostí. Někdy to opravdu výborně fungluje.

No pak je zde další nepřeberné množství doplňků, které nám zpříjemní v každém ročním období čekání na rybu . Židle, židličky, lehátka, spacáky, bivaky, deštníky a další velké a nepřeberné množství hraček, které my rybáři máme rádi. Rádi je nakupujeme a vybíráme a děláme si s nimi radost. Možná větší než naše protějšky v jejich hadříky. A kdyby věděli kolik to stojí….

Ale ten zážitek z lovu a relaxu v přírodě stojí za to 

 

Odběr novinek